XI Bieg Kmitów

U podnóży wiśnickiego zamku, 24 października 2015 roku odbył się XI Bieg Kmitów, którego organizatorami byli Towarzystwo Miłośników Wiśnicza i Burmistrz Nowego Wiśnicza. Swój dar przekazali także sponsorzy tj. Restauracja “Hetmańska”, Restauracja “Panorama”, Biuro Reklamy “Magicprojects” oraz Radny Rady Miejskiej Łukasz Paluch.

W sportowych zmaganiach wzięło udział prawie 300 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych znajdujących się na terenie gminy Nowy Wiśnicz. Bieg składał się z 11 kategorii, począwszy od klas III szkoły podstawowej do klas III gimnazjum. W tym roku po raz pierwszy odbył się “Bieg rodzinny”, w którym liczył się nie tyle sam czas ukończenia biegu, lecz dobra zabawa i zaangażowanie całych rodzin w propagowanie kultury fizycznej.

Na zakończenie spotkania Prezes Towarzystwa Miłośników Wiśnicza – Stanisław Domański przekazał piłki dla szkół. Nagrody rzeczowe w poszczególnych kategoriach za zajęcie miejsca 1-5 ufundowane zostały przez Burmistrz Nowego Wiśnicza. Ponadto osoby, które uplasowały się na podium otrzymały medale i dyplomy. Wszyscy, którzy w tym dniu brali udział w biegach otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Do zobaczenia za rok!