Wiśnicki Chór „Canon” obchodzi 20-lecie działalności

Plakat 20-lecie Chóru "Canon"
Proj. Grzegorz Gicala

27 listopada 2016r. w kościele parafialnym w Nowym Wiśniczu miał miejsce koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia funkcjonowania Chóru "Canon".

Młodzieżowy chór "Canon" założony został w 1996 roku z inicjatywy ks. Marka Wachowicza, Stanisława Domańskiego oraz Katarzyny Adamczyk (Serafin). Chórem przez 18 lat dyrygował Stanisław Domański, przekazując następnie pałeczkę dyrygenta Katarzynie Adamczyk. Opiekunami chóru na przestrzeni 20 lat byli kolejno ks. Marek Wachowicz, ks. Marek Kuzak, ks. Artur Babik, ks. Andrzej Romanowski i ks. Paweł Broński (2016).

Chór zrzeszał wielu młodych wiśniczan, którzy dzięki niemu zapoznali się z muzyką m.in. J.S. Bacha, W.A. Mozarta, G.F. Haendla i wielu innych. Wielokrotnie gromadzili się aby służyć oprawą muzyczną w czasie najważniejszych wiśnickich uroczystości kościelnych i nie tylko. Chór śpiewał w Polsce i zagranicą m.in. w Ostrej Bramie w Wilnie, na Monte Cassino, w Rzymie, na Kahlenbergu w Wiedniu itd.

Towarzystwo Miłośników Wiśnicza pragnie złożyć z tej okazji najlepsze życzenia wszystkim zaangażowanym w działalność chóru oraz życzyć wielu sukcesów w dalszej pracy!

Fragment pieśni wykonanych na koncercie jubileuszowym w dniu 27 listopada 2016r.

 

Galeria zdjęć z koncertu jubileuszowego w dniu 27 listopada 2016r.

fot. Jan Rynduch