W sobotę, XIV Bieg Kmitów

W najbliższą sobotę, 9 czerwca w gminie Nowy Wiśnicz odbędzie się XIV Bieg Kmitów w roku 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Organizatorem biegu jest Towarzystwo Miłośników Wiśnicza – Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej Oddział Nowy Wiśnicz. Impreza odbędzie się pod Patronatem Burmistrza Nowego Wiśnicza i Starosty Bocheńskiego.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych organizowane są biegi dziecięce i młodzieżowe, bieg rodzinny oraz bieg główny na 10 km. W tym roku pojawi się także nowa kategoria tj. Nordic Walking na dystansie 3 km. Zadanie współfinansowane jest ze środków Gminy Nowy Wiśnicz i Powiatu Bocheńskiego.

Program zawodów

8:00 – 12:00 | Odbiór pakietów startowych
10:00 |Otwarcie zawodów
10:15 – 12:00 | Biegi Dzieci i Młodzieży oraz Bieg Rodzinny
12:15 | Start do Nordic Walking
12:30 | Start Biegu Głównego 10 km
Około godz. 14:30 | Dekoracja zwycięzców

Trwają ostatnie zapisy. Więcej informacji i zapisy na stronie: http://wisniczanie.pl/xiv-bieg-kmitow/

Imprezę wspierają:

Hotel i Restauracja „Panorama” Krzysztof Kołodziejczyk, Metal-Tech Andrzej Całka, Hotel i Restauracja „Hetmańska” Tadeusz Kozioł, Pizzeria Ambrozja Sabina Strach, AUTOPRODUKT Andrzej Świgost, Usługi Okolicznościowe Fantazja Dagmara Sacha, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu, PSS Społem.

W związku z wydarzeniem nastąpią utrudnienia w ruchu.

W Nowym Wiśniczu w godzinach od 8.00 do 14.00 wyłączone z ruchu kołowego zostaną ul. Kościelna, ul. Jana Kilińskiego oraz ul. Lipnicka od skrzyżowania z ul. Pogodną do Rynku. Prosimy o parkowanie samochodów poza wymienionymi ulicami!

Ponadto na czas Biegu Głównego na 10 km w godzinach od 12.00 do 14.00 chwilowo będzie zamknięta droga powiatowa w kierunku Starego Wiśnicza, od skrzyżowania pod Muzeum Ziemi Wiśnickiej do szkoły w Starym Wiśniczu oraz ul. Stanisława Lubomirskiego od Muzeum Ziemi Wiśnickiej w kierunku Łomnej a następnie Zagród do kościoła w Starym Wiśniczu.

Utrudnienia mają charakter tymczasowy. Prosimy o wyrozumiałość i zachęcamy do kibicowania zawodnikom biorącym udział w biegach.