Promocja książki „Wiersze i wspomnienia Marii Koniuch”

W czwartek, 11 kwietnia 2019 roku w Sali Widowiskowej MOK w Nowym Wiśniczu podczas Zebrania Ogólnego Towarzystwa Miłośników Wiśnicza miała miejsce promocja książki pt. „Wiersze i wspomnienia” Marii Koniuch wydanej przez Urszulę Śliwińską – córkę autorki wierszy i wspomnień.

Drodzy Czytelnicy

Oddaję w Wasze ręce wiersze, wierszyki i rymowanki pisane piórem mojej Mamy, mieszkanki Nowego Wiśnicza. Pisała o wszystkim, co Ją otaczało: o rodzinie, o kocie, o wiośnie, o sianokosach, o jesieni, o śniegu i o swoim ukochanym Wiśniczu. Pisała o tym, co czuła, widziała i co przeżywała. Pisała na wszystkim, co tylko wpadło Jej w ręce w chwili natchnienia: na serwetce, na skrawku gazety, na bilecie kolejowym, czy też na kartce z zeszytu. Aż trudno było mi to wszystko zebrać.

 

Malowniczy krajobraz, urokliwe zakątki oraz niepowtarzalne zabytki Ziemi Wiśnickiej głęboko wrosły w serce i duszę Mamy w czasach dzieciństwa, co spowodowało, że po wielu latach wróciła do Nowego Wiśnicza i do końca swoich dni mieszkała w rodzinnym miasteczku. Tu oddawała się swoim pasjom m.innymi, twórczości poetyckiej oraz szerokiej działalności na rzecz mieszkańców Nowego Wiśnicza, za co w 1996 roku została wyróżniona Herkulesem Wiśnickim.

 

Nowy Wiśnicz, czerwiec 2018 r. 

Urszula Śliwińska