Wykład o grodzisku w Kopalinach i cmentarzu przy Latarni Umarłych

W piątek 27 października 2023r. w sali widowiskowej MOK w Nowym Wiśniczu (dawne kino „Szreniawa” ) archeolodzy Wojciech Tabaszewski i Marek Materna opowiedzieli o pracach naukowych, które prowadzili w obrębie gminy Nowy Wiśnicz. Spotkania odbyły się w ramach cyklu „Wiśnicz jakiego nie znamy”.

Archeolodzy przygotowali i wygłosili następujące wykłady: Wojciech Tabaszewski – „Tajemnice kopalińskiego lasu. Osada obronna z epoki brązu i średniowieczny gródek” oraz Marek Materna – „Zagadkowy cmentarz w rejonie latarni umarłych”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem publiczności. Prelegenci szczegółowo omówili poszczególne tematy przedstawiając ciekawe materiały z badań prowadzonych na terenie gminy Nowy Wiśnicz w postaci prezentacji multimedialnych.

W przerwie pomiędzy wykładami członkowie TMW przygotowali poczęstunek w postaci dobrego ciastka oraz kawy i herbaty.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym. Dziękujemy także za dokumentowanie wykładów red. Wojciechowi Salamonowi i portalowi Bochnianin.pl a także innym mediom za promocję wydarzenia.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu wykładów „Wiśnicz jakiego nie znamy” współfinansowanego przez Gminę Nowy Wiśnicz pod patronatem Burmistrz Nowego Wiśnicza Pani Małgorzaty Więckowskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie. Dziękujemy także członkom Towarzystwa Miłośników Wiśnicza za pomoc w przygotowaniu spotkania ale przede wszystkim panom Wojciechowi Tabaszewskiemu oraz Markowi Maternie za wygłoszenie bardzo merytorycznych wykładów.

Relacja video: