Turniej Matejkowski na Koryznówce

Dnia 12 czerwca w ogrodzie przed Koryznówką rozegrany został  Turniej Matejkowski dla zgłoszonych do Turnieju gimnazjalistów z Nowego i Starego Wiśnicza oraz Królówki. Trzy drużyny w czteroosobowym składzie miały rozwiązać poprawnie i na czas po pięć zadań związanych z twórczością Jana Matejki, takich jak rebusy, wykreślanki, uporządkowanie pomieszanych tytułów obrazów i dat przedstawionych na nich wydarzeń itd. Wygrał zespół z Nowego Wiśnicza w składzie: Julia Czuban, Zuzanna Bober, Krzysztof Filipek i Szymon Bakalarz.

Dodatkową atrakcją była gra losowa obrazująca dzieje namalowania i historię obrazu Bitwa pod Grunwaldem. W tej grze zwyciężyło gimnazjum ze Starego Wiśnicza, wygrywając plakat z reprodukcją tegoż obrazu wydrukowany przez Muzeum Narodowe w Krakowie.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez dyrekcję Muzeum Okręgowego w Tarnowie, warto jeszcze dodać, że burmistrz Nowego Wiśnicza p. Małgorzata Wieckowska ufundowała biorącym w Turnieju gimnazjalistom wycieczkę do Krakowa do Domu Jana Matejki, Muzeum Narodowego i dworku Matejki w Krzesławicach. Wycieczka była przygotowaniem uczestników do Turnieju i odbyła się 26 maja br.