Jubileuszowy XV Bieg Kmitów za nami!

W sobotę, 5 października 2019 roku, na terenie gminy Nowy Wiśnicz odbył się Jubileuszowy XV Bieg Kmitów. XV edycja biegu to kontynuacja największej imprezy sportowej na terenie gminy zapoczątkowanej w 1995 roku. Po raz trzeci w historii tego biegu zawodnicy startowali na dystansie 10 km. Trasa jak w latach ubiegłych prowadziła w pobliżu najciekawszych zabytków gminy Nowy Wiśnicz i Powiatu Bocheńskiego między innymi zamku, kościoła w Starym Wiśniczu, dawnego klasztoru Karmelitów Bosych oraz Koryznówki. Zawodnicy biegali przez cztery miejscowości gminy: Nowy Wiśnicz, Stary Wiśnicz, Łomną i Leksandrową.

Bieg główny na dystansie 10 km zgromadził 83 zawodników, reprezentujących kluby i teamy sportowe, między innymi: MOK Mszana Dolna, Salt Runners Bochnia, Gorlicka Grupa Biegowa, Creative Bochnia Biega Team, TriJet Team, Klub Biegowy Perła, WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz, ESKADRA-KRAKOW, Mężczyźni Św. Józefa, Limanowa Biega, PTG Sokół Świat Pracy Tarnów, BOPKDMW, KRÓLEWSKIE PILZNO, BeeGees Team, RYBKA Runners Team Proszowice, K B Perla, Run Team Dąbrowa Tarnowska, BBKTS Bogusza, KKS BOCHNIA, Bosy Biegacz.

Zwycięzcą biegu w kategorii OPEN mężczyzn został WYDRA Jan z Mszany Dolnej, który osiągnął wynik 34:58,9 minuty. W kategorii kobiet natomiast najlepszą okazała się KMIEĆ Katarzyna z Perły z wynikiem 40:53,6 minuty. Organizator przewidział również nagrody dodatkowe m.in. dla najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów, którymi okazali się POLNIASZEK Kajetan ur. 2018 r. i MALEWSKI Zygmunt ur. 1940 r., a także dla najliczniejszej drużyny w biegach młodzieżowych, którą okazała się grupa ze Szkoły Podstawowej im. St. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu. Wyróżniono także drużynę z najlepszymi wynikami w biegach młodzieżowych czyli WKS „Szreniawa” oraz najlepszą drużynę w biegu na 10 km, którą okazała się Salt Runners Bochnia. Organizator postanowił ponadto przyznać nagrody specjalne dla KINASIEWICZA Piotra z Tuchowa za pokonanie trasy na wózku inwalidzkim oraz dla MEJA Pawła z Baczkowa gm. Bochnia za pokonanie trasy boso z flagą narodową. Serdecznie Wam gratulujemy!

Bieg główny poprzedziły zawody dla dzieci i młodzieży w których udział wzięły dzieci od III klas wzwyż w ilości 173 uczestników! Dziękujemy za udział najmłodszych. W kategoriach dziecięcych nagradzaliśmy pierwszych 6 miejsc. Dla rodzin przewidziano formę rozrywki w tzw. kategorii rodzinnej na 400 m, w której udział wzięły 23 rodziny, spośród których rozlosowano nagrody. Podobnie jak w roku ubiegłym można było wziąć udział w Nordic Walking na 3 km. W marszu udział wzięło 15 osób, spośród których także rozlosowano nagrody za udział.

Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które włączyły się w organizację, promocję i przeprowadzenie Jubileuszowego XV Biegu Kmitów. Nie odbyłoby się to bez ludzi dobrej woli, partnerów oraz sponsorów. Serdecznie dziękujemy Gminie Nowy Wiśnicz, Powiatowi Bocheńskiemu za współfinansowanie imprezy oraz firmom:

Pizzeria i Kebab „Ambrozja”
Hotel i Restauracja „Panorama”

Dziękujemy mieszkańcom, firmom i instytucjom za wyrozumiałość w związku z zamknięciem drogi na czas biegu. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu za pomoc przy oznaczeniu trasy biegu głównego i wypożyczenie znaków drogowych.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Nowy Wiśnicz, którymi dowodził Damian Capiga. Podkreślamy duże zaangażowanie i poświęcenie strażaków, którzy profesjonalnie zapewnili bezpieczeństwo przebiegu imprezy. Ich pomoc, jak zwykle, była nieoceniona. Do zabezpieczenia zdrowia uczestników imprezy przyczynił się również SPGZOZ w Nowym Wiśniczu. Personel medyczny mimo niesprzyjającej pogody dbał o zdrowie uczestników imprezy.

Imprezę uświetnił PEMA Przemek Nowak – dwukrotny Mistrz Polski Prezenterów Dyskotek, który profesjonalnie poprowadził imprezę w roli konferansjera.

Wyniki zawodów:

Przedstawiamy fotorelację i kilka filmów z imprezy. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i do zobaczenia za rok!